Jak osiągnąć sukces w finansach?

Niemal każdy z nas marzy o wielkiej wygranej w totka. Szybki, prosty i jakże wygodny sposób na sukces finansowy. Można przecież wtedy zmienić swoje życie na lepsze. Będziemy robić szalone i przyjemne rzeczy, których do tej pory nie robiliśmy. Tymczasem chciałbym Cię uświadomić, że UWAGA – nie chcesz wygrać żadnych pieniędzy. Jakkolwiek absurdalnie to brzmi, proszę czytaj dalej, bo odpowiedź na pytanie „jak osiągnąć sukces w finansach” jest bardzo prosta.

Jeżeli zapoznasz się z życiorysami osób wygrywających na loterii lub przejrzysz badania naukowców odnośnie wygranych na loterii, to zauważysz, że zdecydowana większość ludzi wygrywających jest bankrutami w ciągu niespełna 2 lat od wielkiej wygranej. Dlatego jest to smutny przykład na to, jak… nie powinno się zostać milionerem.

Jak osiągnąć sukces finansowy - na pewno nie wydając na konsumpcję

Dzieje się tak dlatego, iż wygrywający nie są przygotowani na sukces finansowy. Nie potrafią zarządzać taką ilością pieniędzy, więc robią to, do czego są przyzwyczajeni – wydają. Ich nadmierna konsumpcja może tworzyć co najwyżej pozory bogactwa. Niestety jest też najszybszą drogą do bankructwa.

Musisz najpierw opanować umiejętność zarządzania finansami poprzez zdobywanie wiedzy na ten temat oraz samodoskonalenie się na podstawie własnych działań. Gdybyś jednak chciał się łudzić, że z Tobą byłoby inaczej, to na otrzeźwienie dodam, że szansa na zwycięstwo na loterii to jeden do czternastu milionów (dokładnie 1:13 983 816).

Sprawa nie dotyczy tylko wygranych na loterii. Podobna sytuacja wygląda z ludźmi, którzy niespodziewanie odziedziczyli fortuny. Jeżeli wcześniej się nie przygotowali na zarządzanie majątkiem, to szybko roztrwaniają majątek i zostają bez niczego.

Jak osiągnąć sukces finansowy

Możesz się zastanawiać w takim razie, jak osiągnąć sukces finansowy? Gdy zapoznasz się z biografiami największych bogaczy na świecie, to zaobserwujesz ciekawy fakt. Chodzi o to, że większość z nich zaczynała bez niczego! Sami dorobili się swojego majątku.

sukces finansowy

Taka sytuacja nie występuje przypadkowo. Jeżeli wierzysz, że sukces w finansach odnoszą Ci, którzy mają szczęście, to zastanów się nad tym jeszcze raz. Czy Steve Jobs ciężko pracował nad swoimi wizjami, czy też trafiały mu się przez przypadek? Czy Elon Musk ciężko pracował nad biznesami, czy tylko miał szczęście? Oczywiście, że nie! Szczęście się przydaje, ale też sprzyja tym, którzy są na nie przygotowani.

To ich ciężka praca spowodowała, że osiągali swoje sukcesy. Łatwo dojść do wniosku, że na prawdziwy sukces trzeba sobie zapracować. Jeśli sam jeszcze nie doszedłeś do podobnych wniosków, to proponuję Ci poświęcić dużo czasu na przemyślnie tego zagadnienia. Gwarantuję, że ten czas nie będzie zmarnowany. Osiągnięcie sukcesu finansowego nie przyjdzie szybko i łatwo, ale z większym czy mniejszym skutkiem się uda. Musisz tylko poświęcić na to czas i działać.

Droga do sukcesu finansowego

Jak już ustaliliśmy, jeśli chcesz odnieść sukces finansowy, to najpierw musisz się na niego przygotować. Droga nie będzie łatwa, ale i tak warto nią podążać. Na początek postaraj się jasno określić Twój cel, a także drogę do jego realizacji. Jeżeli nie wiesz, jak to robić, to możesz zapoznać się z artykułem dotyczącym wyznaczania celów finansowych.

Nie łatwa droga do sukcesu finansowego

Najwspanialsze w tym wszystkim jest to, że jeżeli zapracujesz na swój majątek, to jednocześnie wypracujesz w sobie umiejętność odpowiedniego zarządzania nim. Czyli opanujesz kluczową umiejętność w utrzymaniu i dalszym powiększaniu zasobów bogactwa. No i wtedy możesz wygrywać już miliony na loterii, czy dziedziczyć majątki. Z drugiej strony będziesz już posiadał własny majątek i znał już lepsze sposoby na osiągniecie dostatku, niż szczęśliwe zrządzenia losu 🙂

Podsumowanie – Jak osiągnąć sukces w finansach?

W artykule poruszyliśmy głównie przykłady finansowe, ale pamiętaj, że dotyczy to każdej dziedziny życia. Zanim przebiegniesz maraton, musisz rozpocząć treningi. Przed wielką podróżą zastanawiasz się, co będzie Ci potrzebne w jej trakcie oraz na miejscu docelowym. To także są pewne rodzaje drogi do sukcesów mniejszych czy większych. Powinieneś je pokonać, aby dostąpić zaszczytu ukończenia maratonu, czy podróży życia.

W tym momencie pozostaje jeszcze rozważyć, co jest Ci potrzebne do zastania człowiekiem sukcesu. Na Twoją motywację dobrze wpłynie także zastanowienie się, co będzie sprawiało Ci największą radość w trakcie pokonywania tej drogi. Sukces w dowolnej dziedzinie osiągamy w podobny sposób. Za każdym razem, gdy dążysz do jakiegoś nowego celu, najpierw musisz włożyć pracę w przygotowanie się i dążenie do jego osiągnięcia. Jeśli temat Cię zainteresował, to możesz dowiedzieć się więcej w artykule z wskazówką dotyczącą osiągania sukcesu.

Zapisz się na newsletter

Informacje o nowych artykułach i pomysłach na biznes prosto na Twój e-mail:


Znalazłeś wartość w treści? Podziel się ze znajomymi:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz ich użyć tagów i atrybutów HTML:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>