Jak kupić bitcoin oraz inne kryptowaluty

Gdzie i jak kupić Bitcoina i inne kryptowaluty?

Skoro natrafiłeś na ten wpis, to prawdopodobnie wiesz już co nieco na temat kryptowalut. Teraz chcesz wiedzieć gdzie i jak kupić Bitcoina i pozostałe kryptowaluty. Cieszę się, że tu trafiłeś, bo chcę Ci przestawić praktyczne wskazówki dla przyszłych inwestorów.

Odpowiednie przygotowanie i wiedza są niezbędne przed kupnem pierwszego Bitcoina – zwłaszcza w tym przypadku, gdyż rynek pieniędzy elektronicznych wciąż dynamicznie się rozwija. Przejdźmy już jednak do rzeczy – w tym artykule odpowiem na dwa ważne pytania: jak kupić Bitcoina oraz inne kryptowaluty oraz gdzie można tego dokonać?


Jeżeli jesteś nowy w świecie kryptowalut, to przed pierwszym zakupem koniecznie zapoznaj się z opowiadaniem – Jak zainwestować w Bitcoina. W przystępnym opowiadaniu zostaniesz wprowadzony w świat cyfrowych walut. Dowiesz się, jak zmaksymalizować zysk. Poznasz najczęstsze błędy inwestorów przez które tracą swoje środki, a także sposoby na ich uniknięcie. Wtedy będziesz mógł bezpiecznie kupić Bitcoina i na nim dobrze zarobić.


Wybór portfela Bitcoin

Zanim w ogóle zaczniemy mówić o tym, gdzie kupić Bitcoina, koniecznie zadbaj o własny portfel Bitcoin. Czym jest portfel Bitcoin? Jest to swego rodzaju odpowiednik konta bankowego z wieloma rachunkami. Dzięki niemu będziesz w stanie:

 • wykonywać przelewy i dokonywać transakcji;
 • przechowywać prywatne klucze dostępu do swoich zasobów Bitcoin;
 • sprawdzić stan środków w portfelu oraz historię transakcji.

Najważniejszym powodem, dla którego powinieneś założyć portfel, jest bezpieczeństwo Twoich finansów. Nigdy nie przechowuj swoich środków na portfelach przeglądarkowych ani na giełdach, gdyż są one narażone na ataki hakerów! Pamiętaj również, abyś wszelkie płatności wykonywał bezpośrednio ze swojego portfela. Są o wiele lepiej chronione (wspomnianym już kluczem prywatnym, a do tego osobiście ustalanym hasłem), no i nie grozi Ci sytuacja, w której z powodu braku Internetu lub niedziałającej witryny tracisz kontrolę nad swoimi zasobami finansowymi.

Zostałeś ostrzeżony, możemy więc ze spokojnym sumieniem przejść do głównej części artykułu.

Gdzie i jak można kupić kryptowaluty

Jak kupić Bitcoina – 4 sposoby

Bitcoin to waluta elektroniczna, więc nabyć można ją wyłącznie drogą elektroniczną. Do wyboru mamy 4 dość odmienne rozwiązania dotyczącego tego, jak kupować kryptowaluty.

1. Giełda Bitcoin

Pierwszą odpowiedzią na pytanie, gdzie kupić Bitcoina jest bez wątpienia giełda. Możesz je sprzedawać i skupywać od innych inwestorów w bardzo wygodny sposób. Kurs jest ustalany ręcznie – niewidzialną ręką wolnego rynku. Musisz jednak uwzględnić prowizję naliczaną przez pośrednika, która zazwyczaj nie przekracza 1%. Giełdy Bitcoina i kryptowalut dają nam sporo anonimowości, gdyż nie ma tu standardowej weryfikacji danych osobowych.

Jak kupić kryptowaluty na giełdzie BitBay

Na wyróżnienie zasługuje najpopularniejsza obecnie polska giełda – BitBay. Na giełdzie tej możemy bezpośrednio za złotówki nabywać Bitcoiny, Ethereum, Lisk i Litecoin i wiele innych kryptowalut. Są 3 sposoby dokonania transakcji na platformie BitBay:

 • szybka transakcja – polega na natychmiastowym zakupie lub sprzedaży kryptowaluty od innego internauty po najatrakcyjniejszym kursie;
 • wystawienie oferty – tutaj to my ustalamy warunki, na których miałaby zostać dokonana transakcja;
 • zautomatyzowane zlecenie – ustawiamy satysfakcjonującą nas cenę, a program dokonuje transakcji, gdy nasz warunek zostanie spełniony (o ile będziemy posiadać środki potrzebne do jej realizacji).

Jak zatem kupić Bitcoina na Bitbay? Wiedz, że poziom skomplikowania zakupu jest podobny do robienia jakiejkolwiek transakcji płatniczej online. Po pierwsze musisz założyć konto na giełdzie. Następnym krokiem jest wpłata środków na portfel na giełdzie. Bardzo uważnie skopiuj dane do przelewu. Dla pewności zweryfikuj je ponownie.

Gdy już masz środki np. PLN na giełdzie, to możesz dokonać samego zakupu Bitcoina lub innej kryptowaluty. Wystarczy wejść na portfel danej kryptowaluty np. Bitcoina – BTC i użyć jednej z wyżej wspomnianych w punktach metod zakupu.

Zalety BitBay:

 • bardzo prosta i intuicyjna w użytkowaniu + możliwość zakupu kryptowalut za PLN;
 • stabilność;
 • wiarygodność – jej właścicielem jest Polak, a firma ma swoje korzenie w Polsce;
 • i chyba najważniejsze odnośnie tego jak kupić Bitcoina przez polskiego inwestora – jest dostępna wraz z wsparciem technicznym w j. polskim.

Nie ma co czekać – kliknij tutaj i załóż swoje konto na Bitbay.

Giełda Bitbay - jak i gdzie kupić bitcoina

Jak kupić Bitcoina na Giełda Binance

Opisując giełdy koniecznie trzeba wspomnieć o największej giełdzie kryptowalut na świecie – Binance. Jest zlokalizowana na Malcie i posiada bardzo duży wolumen transakcji kryptowalutowych.

Binance – to największa giełda na świecie. Jej zalety to:

 • jeszcze większa stabilność i wiarygodność niż BitBay;
 • bardzo duży wolumen – możesz szybko wykonać transakcje zakupu i sprzedaży Bitcoina;
 • bardzo szeroki wybór kryptowalut do zakupu;

Możesz się zastanawiać, jak kupić kryptowaluty na Binance, jeżeli np. słabo znasz inne języki. Mogę Cię uspokoić – giełda jest przetłumaczona na język polski, a obsługa transakcji jest na podobnym poziomie, co na wcześniej omówionej giełdzie.

Polecam Ci także od razu założyć konto na Binance (kliknij w ten link) – znajduje się tutaj najwięcej wartościowych projektów, w które możesz zakupić.

Giełda Binance - jak i gdzie kupić kryptowaluty

Inne giełdy kryptowalutowe:

 • LocalBitcoins
 • Poloniex
 • Bitmarket
 • Bitmarket24

2. Kolejne miejsce, gdzie możesz kupić Bitcoina to kantor

Kantor kryptowalut działa podobnie do zwykłego kantoru. Możesz tutaj łatwo i szybko zakupić Bitcoiny, a często również je sprzedać. Za swoje usługi kantor dolicza sobie jednak marżę, wyższą niż ta doliczana na giełdzie. Częściowo rekompensuje to brak konieczności rejestracji oraz weryfikacji w większości kantorów. Co ciekawe, sporo takich kantorów istnieje nie tylko online, ale ma również swoje fizyczne placówki, do których w miarę potrzeby możemy się udać.

Popularne kantory:

 • Bitcantor
 • 4coins
 • Inpay
 • Cryptoins

3. Bezpośredni zakup kryptowalut od innego inwestora

Kolejnym sposobem powiększenia swojego portfela Bitcoinów jest transakcja z kontrahentem. Osobisty kontakt jest możliwy na specjalnych serwisach wymiany Bitcoinów oraz na specjalistycznych forach. Na forach użytkownicy wystawiają swoje ogłoszenia, nierzadko bardzo atrakcyjne. Oczywiście ty również możesz wystawić własne ogłoszenia na odpowiadających ci warunkach.

Popularne serwisy:

4. Jak kupić Bitcoina prosto i szybko? – Bankomat

W Polsce znany również jako Bitcoinomat, Bitomat czy bankomat Bitcoinów dopiero wkracza na nasz krajowy rynek. Rozwiązanie jest genialne w swej prostocie – umożliwia zakup kryptowaluty poprzez postawienie maszyn działających na zasadzie bankomatu/wpłatomatu. Wystarczy posiadać wymaganą ilość gotówki, by móc wymienić ją na jej elektroniczny odpowiednik. Transakcja taka jest błyskawiczna i nie wymaga rejestracji ani innych formalności.

Jak kupić bitcoina

I tak dotarliśmy do końca tego zestawienia. Masz już pogląd na najpopularniejsze sposoby na to, gdzie i jak zakupić Bitcoina.

Zanim jednak wyruszysz na podbój rynku kryptowalut, warto abyś dodatkowo poszerzył swoją wiedzę – zwłaszcza na podstawie praktycznych przykładów. Taką możliwość daje szkolenie z inwestowania w kryptowaluty. To spotkanie inwestorów-praktyków o różnym poziomie doświadczenia, którzy wzajemnie edukują się w tym, jak najlepiej osiągać zyski z Bitcoin. To dobry sposób na poznanie rynku kryptowalut przed zakupem pierwszego Bitcoina – jakie techniki warto stosować, a jakich błędów należy się wystrzegać? Szkolenia są całkowicie bezpłatne – zapraszamy każdego, niezależnie od tego, czy dopiero rozpoczyna kupować pierwsze kryptowaluty, czy może ma już wieloletnie doświadczenie.

Na koniec raz jeszcze podkreślę, że giełda to najprostszy i preferowany sposób zakupu. Jeżeli chciałbyś dokonać zakupów pierwszych kryptowalut, to załóż konto na giełdach i dokonaj zakupów – BitBay – zakup za PLN lub na największej giełdzie na świecie  Binance – zakup za USD, GBP, EUR

Jeżeli masz pytania dotyczące tego, gdzie kupić Bitcoina lub jak kupić kryptowaluty, to zadaj je proszę w komentarzu.

Zapisz się na newsletter

Informacje o nowych artykułach i pomysłach na biznes prosto na Twój e-mail:


Znalazłeś wartość w treści? Podziel się ze znajomymi:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Komentarze “Gdzie i jak kupić Bitcoina i inne kryptowaluty?

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz ich użyć tagów i atrybutów HTML:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>