Dłonie partnerów życiowych

Partner życiowy

Dla większości z nas związki i partner życiowy są jeżeli nie najważniejszym to już na pewno jednym z ważniejszych elementów naszego życia. Czasem o tym nawet nie myślimy, ale i tak to odczuwamy. Jesteśmy istotami społecznymi i co za tym idzie dobrze czujemy się w towarzystwie innych ludzi. Jest to jeden z filarów na którym oparliśmy swój ewolucyjny sukces, dzięki czemu ostatecznie podporządkowaliśmy sobie cały nasz świat.

No dobrze, wracając do konkretów każda osoba posiadająca swojego partnera życiowego lub też mająca zamiar go poznać bez wątpienia będzie mogła dopisać ten fakt na listę swoich życiowych sukcesów. Choć praktyce bywa różnie z reguły jesteśmy z osobami, które są dla nas wyjątkowo ważne, a nasza więź i wspólne życie dostarcza wielu pozytywnych wartości dla obu stron związku. Problemem jest tutaj fakt że tak naprawdę wielu ludzi traktuję sprawy sercowe bardzo stereotypowo i/lub z góry. Spotykamy jakąś osobę z która pogłębiamy relację i w ten sposób łączymy się w pary. Dla porównania naukę do wykonywania zawodu większość z nas odbywa przez nie tylko przez większość naszego dzieciństwa i wiek młodzieńczy, ale wręcz całe życie przyucza się, szkoli, przekwalifikuje, a wszystko po to aby dobrze wykonywać swoją pracę zawodową. W tym samym czasie osoba z którą chcemy spędzić całe życie pojawia się znikąd w pewnym momencie naszego życia. Można by wręcz powiedzieć że przez przypadek. Mimo że spędzamy z naszymi partnerami więcej czasu to jednak nie czytamy książek o tym jak doskonalić nasze związki, nie chodzimy na szkolenia i warsztaty poświęconej tej tematyce. Najgorsze jest to że po poznaniu się i wstępnym okresie fascynacji sobą związek już przez cały czas pozostaje na tym samym poziomie, niestety często nawet do samego końca. Jeżeli takiemu podejściu powiemy kategoryczne NIE! to mam wielką szanse na stworzenie wspaniałego związku, a tym samym na kolejny nasz sukces! Zatem do dzieła.

Jak znaleźć życiowego partnera czy partnerkę lub skąd możesz wiedzieć czy już jesteś właśnie z tą osobą? Mimo że temat jest naprawdę szeroki to wykonując tylko te poniższe kroki postępujesz lepiej niż dziewięćdziesiąt procent ludzi na świecie.

  1. Musisz wiedzieć czego chcesz w przeciwnym wypadku nie będziesz wiedział/a czy już to masz. Wykonaj następujące zadanie, aby rozwiązać ten problem raz na zawsze. Weź kartkę papieru i coś do pisania. Ważne jest abyś pisał/a odręcznie. Poświęć kilka minut na wypisanie wszystkich cech twojego wymarzonego partnera czy partnerki. Im więcej napiszesz tym lepsze rezultaty osiągniesz. Dla przykładu ja miałem więcej niż kartkę zeszytu w kratkę zapisaną wąsko po każdej linijce i to dość małymi literami, a wliczając w to inne techniki wyszedł mi prawie cały zeszyt:) Wypisz także takie cechy, których twój partner nie powinien mieć. Nie przejmuj się ilością – jeżeli wypiszesz mało to innym razem będziesz mógł dopisać, a jeżeli masz kilka kartek to możesz podkreślić te cechy, które są dla ciebie kluczowe. Dobrze było by co jakiś czas przeglądać tą kartkę. W tym momencie mamy już potrzebną teorię. Praktyka wychodzi w praniu. Nie trzeba tłumaczyć po czym poznasz w praktyce czy to jest ta osoba – po prostu będziesz to czuł/a. W tym momencie mamy pierwszy krok za sobą i już wiemy czego szukamy, czego oczekujemy.
  2. Kolejnym krokiem jest przygotowanie siebie. Musisz mieć odpowiednie podejście do życia. Takie jakie najbardziej ci odpowiada. W tym momencie świetnym wyborem może być zainteresowanie się tematyką rozwoju osobistego. Nigdy nie oszukuj ani siebie, ani innych. Jeżeli jesteś człowiekiem spokojnym to nie udawaj że masz ADHD tylko po to aby zostać zauważonym. Udawanie i nieszczerość to najlepsza droga do porażki na tym polu jak zresztą na każdym. W najlepszym przypadku tylko utrudnisz sobie budowanie relacji, a nie o to tutaj chodzi. Postaraj się także poświęcić trochę czasu na zrozumienie natury płci przeciwnej. Nie tłumacz się że kobiety są z wenus, a mężczyźni z marsa tylko zainteresuj się i zdobywaj wiedzę. Ogólnie wiadomo że faceci, kierują się przede wszystkim logiką, często są wzrokowcami i mniej dbają o higienę… Zrób trochę więcej, przeanalizuj postępowanie mężczyzn, dowiedz się czym jest uwarunkowany strach przed podejściem do kobiet, poczytaj artykuły i książki, postaraj się zrozumieć jak najwięcej. W przypadku kobiet dobrze jest zorientować się jak w praktyce działa emocjonalne podejście do życia. Dlaczego zasypywanie prezentami i komplementami działa tylko w bajkach, a nie w prawdziwym życiu oraz czym jest spowodowane to że kobiety mają opory przed seksem mimo że jest dla nich zdecydowanie przyjemniejszy. Generalnie tematykę zgłębienie tematyki seksu polecam wszystkich i chyba nie muszę pisać dlaczego. Takie przygotowania nie tylko ułatwią ci poznanie drugiej połówki, ale także bardzo wzbogaci twoją osobę.
  3. Nadszedł czas na działanie i to koniecznie aktywne. Najlepiej abyś rozpoczął/rozpoczęła ten etap jak najszybciej – nawet jednocześnie z poprzednim krokiem. Dzięki temu przyswajane informację będzie można od razu stosować w praktyce. Także można rozmawiać z potencjalni partnerami na te tematy – wszystkie rozmowy dotyczące rozwoju osobistego i budowania związków świetnie się sprawdzają podczas budowania relacji z wartościowymi ludźmi. Nie bój się porozmawiać z obcą osobą w autobusie czy na ulicy. Codziennie daj sobie za zadanie porozmawiać z kilkoma osobami – przecież cię to nie zabije, a możesz poznać wielu wartościowych ludzi. Musisz tylko pamiętać o tym, aby nie poddać się pierwszemu lepszemu zauroczeniu – trzymaj się swojej kartki z wymaganiami i się nie poddawaj. Dobrze jest także nie myśleć o poznawanych ludziach jak o celach. Po prostu skup się na samym procesie rozwijania i poznawania ludzi i baw się tym. Miłość sama się odnajdzie gdy poznasz setki wspaniałych ludzi!
  4. Gdy już poznasz tą wspaniałą osobę, po jakimś czasie przeglądając kartkę wymagań będziesz przecierać oczy ze zdumienia. Ciężko będzie uwierzyć nawet mimo przygotowań w taki sukces. W tym momencie pozostanie jeszcze jedna ważna kwestia. Zbudowanie wspaniałego związku jest początkiem, a nie końcem. Stale udoskonalaj wasze relacje. Róbcie nowe rzeczy i cały czas cieszcie się sobą tak samo jak wtedy gdy znaliście się dopiero kilka tygodni. Takie podejście zagwarantuje ci to że osiągniesz największy sukces twojego życia – najlepszego partnera życiowego.

Na zakończenie dodam że rozwój osobisty bardzo pomaga w odnajdywaniu wartościowych ludzi. Działa to na zwykłej zasadzie wzajemności czy po prostu mówiąc ciągnie swój do swego. Co za tym idzie zachęcam cię do regularnego zaglądania na stronę i udzielania się, praktykowania wielu technik i generalnie do tego, abyś uczynił/a swoje życie wspaniałym.

Zapisz się na newsletter

Informacje o nowych artykułach i pomysłach na biznes prosto na Twój e-mail:


Znalazłeś wartość w treści? Podziel się ze znajomymi:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz ich użyć tagów i atrybutów HTML:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>