Zdobywanie wiedzy jest kluczem do postępu

Jak osiągnąć sukces w finansach?

Niemal każdy z nas marzy o wielkiej wygranej w totka. Szybki, prosty i jakże wygodny sposób na sukces finansowy. Można przecież wtedy zmienić swoje życie na lepsze. Będziemy robić szalone i przyjemne rzeczy, których do tej pory nie robiliśmy. Tymczasem ja chciałbym Cię uświadomić, że UWAGA – nie chcesz wygrać żadnych pieniędzy. Jakkolwiek absurdalnie to brzmi proszę czytaj dalej.

Jeżeli zapoznasz się z życiorysem osób wygrywających na loterii, czy przejrzysz badania naukowców odnośnie loterii to zauważysz, że zdecydowana większość ludzi wygrywających jest bankrutami w ciągu niespełna 2 lat od wielkiej wygranej. Jest to świetny przykład tego jak zostawać milionerem się nie powinno. Dzieje się to dlatego, iż nie są oni przygotowani na taki sukces finansowy, na zarządzanie taką ilością pieniędzy. Musisz dopiero opanować tą umiejętność poprzez samodoskonalenie się. Gdybyś miał się łudzić, że z tobą byłoby inaczej, to na otrzeźwienie dodam, że szansa na zwycięstwo to jeden do czternastu milionów (dokładnie 1:13 983 816).

Podobna sytuacja wygląda z ludźmi, którzy są odziedziczyli fortuny. Jeżeli nie zostali na to przygotowanie to szybko roztrwaniają majątek i zostają bez niczego. Z drugiej strony, gdy zapoznasz się z biografiami największych bogaczy świata, to zaobserwujesz ciekawy fakt. Chodzi o to że zdecydowana większość z nich zaczynała absolutnie bez niczego! Ta sytuacja nie występuje przypadkowa. Jeżeli wierzysz, że sukces odnoszą Ci, którzy mają szczęście, to zastanów się nad tym jeszcze raz. Czy Jan Paweł II miał szczęście że był takim człowiekiem, czy też był to jego wybór? Czy Steve Jobs ciężko pracował nad sowimi wizjami, czy też trafiały mu się przez przypadek? Oczywiście że nie! To ich ciężka praca nad sobą spowodowała że osiągali swoje sukcesy. Łatwo dochodzimy do wniosku, iż na prawdziwy sukces trzeba sobie zapracować. Dopóki tego sam nie dojdziesz do podobnych wniosków to proponuje ci nie przestawać o tym myśleć przez jakiś czas. Z całą pewnością nie będzie to zmarnowana czas na burzę mózgów. Osiąganie sukcesu nawet w tym przypadku jest pewnego rodzaju małym sukcesem dla twojego rozwoju osobistego.

Jeżeli chcesz odnieść sukces finansowy, to najpierw musisz się na niego przygotować. Postaraj się jasno określić jego wymiar, przygotuj plany jakie będziesz realizował i ostateczny termin osiągnięcia celu. Najwspanialsze w tym wszystkim jest to, że jeżeli zapracujesz na swój majątek, to jednocześnie wypracujesz w sobie umiejętność odpowiedniego zarządzania nim. Czyli opanujesz kluczową umiejętność w utrzymaniu i dalszym powiększaniu zasobów bogactwa. No i wtedy możesz wygrywać już miliony na loterii. Niestety będziesz znał już lepsze sposoby na osiągniecie takiego dostatku. Co niekoniecznie jest złe 🙂

Podsumowując sukces w dowolnej dziedzinie osiągamy w ten sposób, że za każdym razem, gdy dążysz do jakiegoś nowego celu, najpierw musisz włożyć pracę w jego osiągnięcie. Mimo iż poruszyliśmy głównie przykłady finansowe to pamiętaj że dotyczy to każdej dziedziny życia. Zanim przebiegniesz maraton, musisz rozpocząć treningi. Przed wielką podróżą zastanawiasz się, co będzie Ci potrzebne w jej trakcie oraz na miejscu docelowym. To także są pewne rodzaje drogi do sukcesu. Powinieneś je pokonać, aby dostąpić zaszczytu ukończenia maratonu, czy podróży życia. W tym momencie zostaje ci jeszcze rozważyć, co jest Ci potrzebne do zostania człowiekiem sukcesu. Dobrze dla twojej motywacji będzie także zastanowienie się co będzie sprawiało Ci największą radość, gdy już nim zostaniesz.

Zapisz się na newsletter

Informacje o nowych artykułach i pomysłach na biznes prosto na Twój e-mail:


Znalazłeś wartość w treści? Podziel się ze znajomymi:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz ich użyć tagów i atrybutów HTML:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>