Pomysły na biznes w 2021

54 pomysły na biznes w 2021 roku

Pomysły na biznes w 2021 roku mają ograniczyć ryzyka, które otrzymaliśmy w spadku po poprzednim roku. Obostrzenia, ograniczenia kontaktów bezpośrednich i inne restrykcje faworyzują biznesy online. Nie mniej są też sensowne biznesy, które można wykonywać poza Internetem.

W sumie przedstawiam ponad 54 pomysły na firmę w 2021 roku. Czytając artykuł pamiętaj proszę, aby traktować je jako inspirację. Jeżeli wszyscy czytelnicy wzięliby się za realizację tych konkretnych biznesów, to niestety straciłyby one sens, a realizacja danego biznesu stała się nieopłacalna.

Dlatego proszę Cię, wykorzystaj przedstawione pomysły jako inspiracje. Połącz je ze swoją wiedzą i doświadczeniem w jakiejś niszy. Wtedy twoje szanse na stworzenie dochodowego biznesu znacznie wzrosną.

Dodam też, że wiele pomysłów pasuje też do innych kategorii, niż ta do której ją przypisałem. Przygotowałem poniższe listy pomysłów na biznes w 2021 roku tak, aby w mojej ocenie najlepiej reprezentowały swoją kategorię. W uzasadnionych przypadkach powtórzyłem podobny wpis w innej. Jeżeli będziesz mieć sugestie co do zmiany dopasowania, to proszę podziel się nią w komentarzu.

Pomysły są powszechnym towarem. Wprowadzanie ich w życie nie jest.

Michael Dell

Internetowe pomysły na biznes w 2021 roku

Na początek pomysły na biznes w 2021, które mogą działać online. Jak już wspomniałem e-biznes nie dość, że wydaje się najbezpieczniejszą opcją na dzień dzisiejszy, to na dodatek współgra z tematyką bloga.

 1. Obsługa social mediów – bycie obecnym na wielu platformach staje się bardzo ważne dla firm. Nie każda jednak może sobie pozwolić na zatrudnienie osoby odpowiedzialnej za to. Delegacja do zewnętrznej firmy (czytaj: twojej) może rozwiązać ten problem.
 2. Płatne forum tematyczne – coraz częściej spotykam moderowane grupy eksperckie. Możesz być ekspertem prowadzącym lub po prostu moderatorem. W drugim przypadku musisz znaleźć eksperta/ów, którzy będą się dzielić wiedzą za określony udział (dodaj proszę do tego jeszcze 10% dla mnie za pomysł 😛 ).
 3. Szkolenia online – jeżeli jesteś szkoleniowcem to jest to aktualnie najsensowniejsze rozwiązanie. Zwiększasz zasięg, bo przestaje ograniczać Cię lokalizacja i masz możliwości zautomatyzowania części lub nawet całości prezentacji. Kolejnym dużym plusem jest fakt, że nie ma dużej różnicy czy szkolenie/webinar jest dla 50 czy 500 osób. Z drugiej strony mocno wpływa to na zaostrzenie konkurencji, a szkolenia online są z reguły tańsze, niż ich lokalne odpowiedniki.
 4. Pomoc w wejściu na rynki online – mamy całą masę rynków w Internecie (Allegro, App store, Google play itd.). Zwłaszcza w tych trudnych czasach wiele firm będzie szukało nowych sposobów dotarcia do klientów. Znasz dobrze jakiś rynek internetowy i im pomożesz?
 5. Porównywarka online – wszyscy chyba znamy Ceneo. Być może znasz jakąś niszę np. usług, których porównywanie może być wartościowe? Pamiętaj, że nie wszystko warto czy też należy porównywać!
 6. Świadczenie usług online (lub też zdalnie) – brzmi tak prosto, że aż wymaga wytłumaczenia. 🙂 Zastanów się czy w twojej specjalizacji klienci będą chętni na usługi oferowane w ten sposób (najlepiej sprawdź w praktyce w połączeniu z jakąś mega promocją). Teleporady medyczne dość szybko się przyjęły. A doradztwo kredytowe czy biuro pośrednictwa pracy też można organizować poprzez np. telekonferencje, a przesyłanie dokumentów poprzez emaile / pocztę.
 7. Pomoc w przenoszenie usług do internetu – być może nie masz własnej niszy, ale dobrze odnajdujesz się w nowych technologiach. Biorąc pod uwagę że trend przenoszenia usług do chmury przyśpieszył, to możesz pomagać firmą zaistnieć w ten sposób (o zgrozo wciąż spotykam firmy, które nie mają nawet strony WWW!).
 8. Wirtualny asystent/ka, obsługa recepcji, obsługa czata – bukować terminy może przecież pracownik niekoniecznie znajdujący się w recepcji. Podobnie z działem wsparcia czy asystentem odciążającą kluczowe osoby z mniej strategicznych zdań. Choć dla wielu najważniejszego tj. parzenia kawy niestety nie uda się robić zdalnie.
 9. Tworzenie systemów afiliacji – dobry system afiliacji może znacząco przyczynić się do rozwoju firmy. Jednak stworzenie takiego dobrze działającego rozwiązania, to prawdziwa sztuka. Podejmujesz wyzwanie?
 10. Analiza danych – statystyka zawsze była ważna, a w działaniach online ludzie coraz częściej rozumieją, że sama obecność nie jest wystarczająca. Jednak mimo gromadzenia danych, mogą mieć trudności z ich prawidłowym przeanalizowaniem i wyciagnięciem właściwych wniosków. Tutaj może się im przydać Twoja pomoc.
 11. Tworzenie stron www – strona internetowa jest podstawowym elementem obecności online. Nic nie wskazuje na to, aby się to zmieniło. Dlatego jest to dobry pomysł na biznes w 2021 roku, a zapewne będzie dobry nawet za kilka lat 🙂
 12. Software house – wiemy że programowanie jest opłacalne (choćby z każdego raportu dotyczącego zarobków). Możesz tworzyć zespoły programistów i oferować ich usługi innym.
 13. Testowanie oprogramowania – jak już osoby, które realizacją dwa poprzednie pomysły coś napiszą, to wypadałoby jeszcze to zweryfikować. Niestety często się zdarza, że wpisanie do dopiero co stworzonego kalkulatora „a” zamiast „1” powoduje wysadzenie strony w powietrze. Dlatego spokojnie możesz zaoferować swoje usługi zarówno odbiorcom, jak i i samym twórcom oprogramowania.
 14. Pozycjonowanie stron (SEO) – mając stronę internetową możesz się zorientować, że nikt na nią nie zagląda (zwłaszcza jeżeli monitorujesz jej statystyki – co moim zdaniem jest obowiązkowe). Wtedy jednym z rozwiązań jest skorzystanie z pomocy eksperta od pozycjonowania. Pomoże to pozyskać ruch organiczny z wyszukiwarek internetowych (czy bardziej po ludzku – ruch od osób, które wpiszą coś związanego z twoją stroną w Google).
 15. Agencja interaktywna / marketingu online – można pozyskiwać klientów przez Internet na wiele sposobów (reklama, SEO, afiliacje, content marketing itp.). Po prostu pomóż wdrażać te rozwiązania innym.
 16. Cyberbezpieczeństwo, wdrażanie RODO – zgodność z przepisami jest istotna, ale nie jest sednem problemu (choć to jest najczęściej powód wdrażania takich usprawnień w firmach). Jeżeli jesteś w stanie przekonać pewnych pracowników, że karteczka na monitorze (najpewniej z napisem admin/admin lub imię/data urodzin) nie jest dobrym rozwiązaniem, to masz murowany sukces w tej branży. Dobrze by było dodać jeszcze do tego zabezpieczenie sieci firmowej czy odporność strony www na ataki „cross-site scripting”. Nie mniej zlikwidowanie karteczek jest najtrudniejsze!
 17. Grafika – możesz wykorzystać umiejętności graficzne na wielu polach, ale to w Internecie wróżę największe sukcesy. W końcu ludziom coraz mniej chce się czytać, a jak mówi przysłowie „Jeden obraz wart więcej niż tysiąc słów”.

Zostań freelancerem – Pomysły na jednoosobowy biznes

Niektóre pomysły na biznes w 2021 z pozostałych list w artykule też można umieścić w tej kategorii. Dlatego miej otwartą głowę. Główna różnica jest taka, że zamiast delegować zadania na innych, to zajmujesz się wszystkim sam. Możesz też przerzucać zdania na klienta lub delegować partnerom biznesowym.

Ponieważ jesteś sam, to omijają Cię problemy kadrowe, natomiast skalowanie biznesu staje się wyzwaniem. Gdy dojdziesz do granicy swojej wydajności, to możesz przekazywać klientów do partnerów lub podnosić ceny usług.

 1. Copywriting, ghostwriting, pisanie pism (tekstów, wniosków) – jedno z najlepszych zajęć dla osób kreatywnych i zdyscyplinowanych. Minusem jednak może być znudzenie przy pisaniu setnego wniosku o dofinansowanie firmy mającej zajmować się składaniem długopisów czy pisanie artykułu tekstu o korzyściach ubezpieczenia/kredytu…
 2. Dostawca storytellingu – siłę opowiadania historii poznał każdy z nas, gdy uronił łzę słysząc jak umiera mama jelonka czy tata lwiątka (nie oszukuj – też miałeś na tych filmach łzy w oczach!). Jeżeli masz łatwość opakowywania w takie historie najnowszych produktów bankowych, to sukces masz murowany.
 3. Doświadczony specjalista – optymalnym rozwiązaniem w firmie jest tak, że jeden doświadczony pracownik (np. programista) opiekuje się grupą kolegów z mniejszym doświadczeniem. Jeżeli posiadasz stosowną wiedzę, to możesz zaoferować swoje usługi innym.
 4. Doradztwo i konsulting (B2B) – tutaj także musisz mieć sporą wiedzę, ale jej wykorzystanie jest nieco inne niż w wcześniejszy punkcie. Są pewne procesy w firmie, które nie wymagają stałego nadzoru. Natomiast ich przegląd co jakiś czas w celu znalezienia możliwości usprawnień może być wartościowy. Jeżeli potrafisz usprawniać obieg dokumentów w przedsiębiorstwie albo wpływać na zmniejszenie oglądania przez pracowników filmów o kotach w czasie pracy, to możesz liczyć na popyt na Twoje usługi (choć w tym drugim przypadku przez załogę zostaniesz uznany za tyrana).
 5. Doradca finansowy / inwestycyjny – postanowiłem rozdzielić ten pomysł na biznes z uwagi na szeroki zakres tematów finansowych oraz działalność głównie B2C. Zanim jednak zaczniesz doradzać innym, co mają robić ze swoimi pieniędzmi, to najpierw sam zgromadź sensowny majątek lub przynajmniej wyrób odpowiednią licencję. Chodzi o to, abyś nie pomylił tego pomysłu z np. sprzedażą funduszy inwestycyjnych w imieniu banku.
 6. Nauka języków – chyba jasne, co ważne – nauczać też można online.
 7. Korepetycje – posiadając mniej strategiczne umiejętności przydatne dla biznesów też możesz zarabiać. Być może nawet znasz platformę z ofertami korepetycji wartą miliony.
 8. Nauka gry na instrumencie – sam próbuję nauczyć się gry na gitarze na własny rachunek od kilkunastu dobrych lat. Już wiem, że bez pomocy kogoś doświadczonego nie dam rady (może będę Twoim pierwszym klientem).
 9. Instruktor – narty, nurkowanie czy oprawianie nutrii. Wielu ludzi chce się uczyć wielu umiejętności. Jeżeli potrafisz skutecznie w tym pomagać, to jest to pomysł na biznes dla Ciebie. Dodatkowo jest to jeden z najstarszych sposobów uczenia się. Zapewne wiesz lub domyślasz się, że kiedyś nie było uniwersytetów kowalstwa. Ludzie po prostu „terminowali” u kowala, ucząc się fachu. Taką ciekawostkę przemyciłem dla urozmaicenia czytania (żeby nie było tylko sucharów).
 10. Influencer – jest to osoba, która dzięki wypracowanym zasięgom może wpływać na osoby, z którymi buduje ona relacje. Jest to długoterminowe zajęcie i nie dla każdego (jak wszystko… ogarnij się Piotrze). Zanim jednak zrezygnujesz z tego punktu, to wiedz że istnieją też mikroinfluencerzy (czyli tacy z mniejszymi zasięgami). Możesz spokojnie próbować budować wielkie zasięgi „po godzinach”. Jeżeli pomysł wypali, to dopiero wtedy warto skupić się na na nim całkowicie. Łatwo też w ten sposób dorobić sobie na swojej niszowej pasji. Są przecież ludzie, którzy uwielbiają kolekcjonować robaki i znać każdy szczegół odnóża stonki (pozdrowienia wujku). Dodam, że możesz wykorzystać kilka kanałów, aby wdrożyć ten pomysł na biznes na 2021 rok w życie. Najpopularniejsze kanały pod względem zasięgów to:
  • Blog – czyli pisanie o danej tematyce.
  • Podcast – publikacja dźwiękowa (audio).
  • Youtube – nagrywanie filmów (przyjęło się nazywać taką osobę youtuberem, tak jak sportowe buty to adidasy mimo że faktycznie to najki… w każdym razie można publikować filmy też na innych portalach).
  • Stream – osoba prowadzi transmisje na żywo dla publiczności np. z rozgrywki w grze Call of duty. Dobrze łączy się z późniejszym opublikowaniem nagrania na YouTube.
 11. Sprzedaż – jest to jedno z najbardziej niedocenianych zajęć. Jeżeli posiadasz umiejętności perswazji i/lub masz zapał do pracy, to rozważ ten pomysł. Możesz działać sprzedając bezpośrednio lub tworzyć struktury sprzedażowe. Jednak ze względu na konieczność posiadania umiejętności radzenia sobie z trudnymi sytuacjami czy odrzuceniem – nie jest to zajęcie dla każdego.
 12. Sprzedaż prowizyjna i marketing wielopoziomowy (MLM) – pewnie masz znajomego, który chciał Cię wciągnąć w swoje struktury jednej z firm sprzedającej kosmetyki czy suplementy. Zanim jednak uznasz ten pomysł za głupotę, proszę doczytaj do końca. Nie uważam, żeby był to doskonały pomysł na biznes. Jednak posiada wiele zalet. Jest doskonałą szkołą sprzedaży (firmy MLM posiadają rozbudowane programy szkoleniowo-monitoringowe). Do tego próg wejścia jest bardzo mały. Gdybym o tym wiedział w wieku 18 lat, to tak właśnie bym zaczął. Na pewno przekażę ten pomysł swojej córce, gdy podrośnie. Dodam też, że znam wiele osób, które zaczynały w MLM, a później zbudowały solidne biznesy.
 13. Partner handlowy (reseller, dystrybutor, pośrednik, przedstawiciel, agent), a więc wszystkie oferty współpracy B2B, które polegają na sprzedaży produktów lub usług. Nie musisz martwić się o produkt i jego rozwój. Możesz za to skoncentrować wysiłki na sprzedaży rozwiązania, które sprawdziło się na innych rynkach.

„Praca rodzi pomysły.”

Jim Rohn

Firmy z dojazdem do klienta i biznesy korespondencyjne

Przejdźmy teraz do pomysłów biznesowych, które można realizować u klienta lub za pomocą poczty czy kuriera.

 1. Złota rączka – drobne awarie to zwykła codzienność. Często ludzie nie posiadają odpowiednich zdolności manualnych czy doświadczenia, aby dokonać napraw. Z drugiej strony dla wielu zlecenie napraw może być bardziej opłacalne niż praca na własną rękę.
 2. Opiekun/ka – dzieci, seniorzy, niepełnosprawni i zwierzęta – jest sporo możliwości do działania jako opiekun. W dodatku jest to popularne i bardzo potrzebne zajecie (moje doświadczenia – jestem tatą 15 miesięcznej córki, która przebywa ponad połowę czasu w domu, zamiast w żłobku z powodu katarów. Niestety z doświadczeń innych już wiem, że czeka to każdego młodego rodzica przez nawet 2 lata).
 3. Catering dietetyczny, osobisty kucharz – przygotowanie jedzenia może zajmować sporo czasu. Dlatego coraz więcej osób decyduje się na stałe zamawianie jedzenia z dostawą. Dodatkową zaletą mogą być możliwości konfiguracji posiłków pod własne preferencje.
 4. Fotografia osobista, produktowa, sesje z wydarzeń – zapotrzebowanie jest duże, a dobry specjalista będzie miał sporo zleceń. Świetny pomysł na biznes po godzinach, który wraz z rozwojem twojej marki może stać się głównym zajęciem.
 5. Tworzenie wideo, filmów – na potrzeby własnych publikacji lub na zlecenie dla innych. Dobry i prosty pomysł na biznes w 2021 roku.
 6. Spacery wirtualne – coraz więcej rzeczy robimy zdalnie, prezentacja online nieruchomości może zaoszczędzić sporo pracy związanej z prezentacją lokalu potencjalnym najemcom czy kupującym (sam korzystałem przy sprzedaży mieszkania z takiego rozwiązania i polecam).
 7. Prezentacja produktów online – przyznaję, że rzucam ten pomysł raczej jako czystą inspirację. Masz pomysł jak możesz pomagać innym zaprezentować ofertę przez Internet? Zaoszczędzić im czas na pokazywanie produktów lub zmniejszyć koszty ekspozycji?
 8. Kurier / platforma dostaw w danej niszy – branża dostawcza rozwija się z roku na rok, a pandemia tylko w tym pomogła. Jeżeli masz tworzyć nowy biznes, to najlepiej na rozwijającym się rynku.
 9. Wynajem sprzętu treningowego – być może jesteś właścicielem siłowni, której sprzęt stoi nieużywany. Możesz wypożyczać sprzęt jednorazowo z dowozem lub na nieco dłuższy termin (np. do końca narzuconego z góry okresu zamknięcia). Zerknij też na platformę lokalnego wynajmu lokpo.pl.
 10. Operator drona, nagrywanie filmów z powietrza – takie nagrania robią się coraz popularniejsze, a to tylko jedno z zastosowań. Można próbować też sił z monitoringiem, transportem czy w bardziej niszowych i specjalistycznych zastosowaniach (tylko walkę zostaw dla wojska lub załatw potrzebne zezwolenia).
 11. Czyszczenie i sprzątanie samochodów – możesz spróbować robić to z odbiorem auta lub bezpośrednio u klienta (konieczne będzie zapewnienie prądu). Zdecydowanie szukaj raczej zamożnych klientów i postaw na wysoką jakość obsługi.
 12. Sprzątanie mieszkań, biur, lokali – powszechnie znane i potrzebne zajęcie. Trzeba się natomiast liczyć ze sporą konkurencją przy tym pomyśle biznesowym.
 13. Usługi informatyczne i serwisowe – utrzymanie, dostawa, konserwacja sprzętu IT jest niezbędna w 21 wieku. Niestety tutaj także jest już sporo firm walczących o klienta.
 14. Subskrypcje produktowe – doskonałym przykładem jest firma „Dollar Shave Club”, która dostarcza klientom maszynki do golenia za pośrednictwem poczty. Zastanów się, czy masz odpowiedni produkt i czy uda się na nim zbudować odpowiednio dużą skalę.

Kilka pomysłów na biznes tradycyjny

Ostatnia lista to nieco bardziej tradycyjne pomysły na biznes w 2021. Myślę, że na nie też znajdzie się zapotrzebowanie w tym roku 🙂

 1. Outsourcing działów, obsługa klienta (dobre dla wolnych zawodów) – wiele firm potrzebuje tylko częściowego wsparcia w danym zakresie np. HR, IT, księgowości czy utrzymania. Dodatkowo zapotrzebowanie na te usługi może być skokowe czy cykliczne. Obsługując firmy możesz zaspokoić ich potrzebę w sposób elastyczny.
 2. Pozyskanie klientów, pośrednictwo handlowe – chyba każdy przedsiębiorca wie, jak ważna jest sprzedaż. Nie każdy zwłaszcza w małej firmie jest w stanie skutecznie to realizować. Jeżeli masz możliwość dostarczania leadów dla klientów, to możesz liczyć na ich zainteresowanie.
 3. Oddziały firm zagranicznych / partnerstwa – być możesz znasz jakąś dobrą firmę ze sprawdzonym produktem, którego nie ma na naszym rynku? Często pozyskanie partnera na nowym rynku jest pierwszym krokiem w budowaniu przedstawicielstwa zagranicznej firmy. Do tego zarabiać możesz zarówno na prowizji jak i ostatecznie na odsprzedaży całego biznesu partnerowi. Z drugiej strony takie przedsięwzięcia mogą być narażone na wrogie przejęcia. Weź to pod uwagę analizując pomysły na biznes w 2021.
 4. Dystrybucja produktów / oprogramowania – coraz częściej korzystam z programów, które są świetne, ale nie mają obsługi w języku polskim. Niestety wiele krajów nie rozumie tego, jak ważne w Polsce jest np. wystawienie faktury według wymagań polskiej skarbówki. Jeżeli możesz zająć się rozwiązaniem takich problemów, to jest to moim zdaniem jeden z bezpieczniejszych pomysłów opisanych w tym artykule. Co ważne, możesz dystrybuować kilka produktów jednocześnie i w ten sposób wdrożyć kilka pomysłów na biznes w 2021 roku jednocześnie.
 5. Dbanie o paznokcie (można też spróbować z dojazdem do klienta) – oczywiście nie wpadłbym na ten pomysł na biznes, gdyby nie moja żona, która korzysta z takich usług. 🙂
 6. Smart home, projektowanie i wdrażanie rozwiązań – inteligentne światła, przełączniki, gniazdka, sprzęty AGD / RTV, kuchenki, czajniki, monitoring czy sterowanie ogrzewaniem to tylko niektóre gotowe rozwiązania, które możesz oferować klientom.
 7. Remonty – bardzo tradycyjne zajęcie, ale jak pokazała pandemia bardzo potrzebne i opłacalne. Dla przykładu mój znajomy zamiast być rzeczoznawcą majątkowym, woli remontować mieszkania.
 8. Aranżacja wnętrz, home staging – sam remont to jedno, a urządzenie to drugie. Bardzo przydatne zwłaszcza przy nietypowych rozwiązaniach w nieruchomości.

Rękodzieło – 4 pomysły na biznes w 2021

Chciałem wyróżnić te tradycyjne pomysły biznesowe, gdyż moim zdaniem tkwi w nich ogromny potencjał. Niestety, aby było to opłacalne, konieczne jest zbudowanie marki. Dlatego zacząłbym nad nią pracować od samego startu firmy (a nawet wcześniej). Wtedy to zajęcie może się okazać bardzo intratne.

 1. Tworzenie biżuterii, ozdób – jest to dość popularne, ale wymieniam to ze względu na dość niski próg wejścia.
 2. Odnawianie mebli – sam byłem w ogromnym szoku, gdy zobaczyłem reprezentacyjny antyk, który był odnowioną szafą dla mojego taty (dla poprzedniego właściciela służyła jako schowek na buty). Dodatkowym plusem jest to, że ludzie często pozbywają się starych mebli za darmo (najczęściej trzeba je tylko odebrać).
 3. Sztuka, malarstwo czy rzeźba – typowe zajęcia artystów, które są klasykiem gatunku.
 4. Kartki okolicznościowe – coś prostszego, ale także chodliwego. Doskonały sposób na dorobienie przy wszystkich świętach i okolicznościach. Dodatkowo pozwoli twoim klientom na wyróżnienie się. Mocno bym stawiał na wyraźną prezentację ręcznego wykonania każdej kartki.

Czy sklep internetowy to dobry pomysł na firmę w 2021?

Być może nie wiesz, że zbudowanie dochodowego sklepu internetowego jest trudne i kosztowne. Mylące mogą być takie elementy, jak niski próg wejścia, stosunkowo łatwe skalowanie i możliwości odsprzedaży produktów, których nie mamy na stanie. Niestety te modele zostały już mocno wyeksploatowane, a możliwość dostawy w każde miejsce powoduje, że trudno jest zaistnieć kilku sklepom w danej niszy.

Dlatego z całego serca odradzam otwieranie tego typu działalności, jeżeli nie masz doświadczenia i odpowiednich zasobów. Nawet jeżeli masz sporo pieniędzy na marketing to i tak zrób najpierw odpowiednie badania rynku. Weryfikacja musi wykazać, że sklep będzie dochodowy i ma potencjał do rozwoju. Skup się na niszy, która w ogóle nie jest jeszcze zagospodarowana albo przynajmniej konkurencja jest słaba.

Na próbę polecam zacząć sprzedaż na allegro lub innym dużym rynku online. Możesz skorzystać z dropshippingu (przeniesienie wysyłki na dostawcę) lub sam jako dostawca zaproponuj taką usługę innym.

Dodam, że na co dzień często spotykam się z trudnymi sytuacjami klientów, którzy nie mają środków na marketing i muszą zamknąć swój biznes. Właśnie dlatego moje pomysły na biznes w 2021 nie obejmują sklepów internetowych.

Pomysły biznesowe, których warto unikać

Byłbym ostrożny z rozpoczynaniem wszelkich przedsięwzięć, gdzie następuje zjawisko fizycznego zgrupowania ludzi. Chodzi o np.

 • Organizacja imprez i wydarzeń;
 • gastronomię, puby;
 • noclegi, hotele, ośrodki wypoczynkowe, itp.

Z drugiej jednak strony, gdy ryzyka związane z pandemią znikną to właśnie powyższe „słabe” pomysły na biznes w 2021 mogą szybko zamienić się na „doskonałe”. Ludzie najpewniej zaczną masowo korzystać z usług do których dostęp jest teraz utrudniony czy wręcz niemożliwy, a wielu konkurentów może nie przetrwać aktualnego kryzysu.

Zakończenie

Pamiętaj, aby traktować wymienione pomysły na biznes w 2021 roku przede wszystkim jako inspirację. Każdy biznes jest na początku trudny, a zyski najczęściej pojawiają się dopiero z czasem. Na początku skupiaj się na pozyskaniu klientów i dopracowywaniu modelu biznesowego.

Dziękuję za przeczytanie artykułu. Mam nadzieję, że humorystyczne wtrącenia pozwoliły na luźną lekturę, która dobrze wpłynęła na twoją kreatywność. Jeżeli masz jeszcze jakieś pomysły biznesowe, to podziel się proszę nimi w komentarzu. Chętnie też poznam Twoje zdanie na temat wymienionych pomysłów 🙂

Oczywiście na zakończenie suchar:

Dowcip o biznesie

– Co robisz?
– Nic, jestem w pracy.

Zapisz się na newsletter

Informacje o nowych artykułach i pomysłach na biznes prosto na Twój e-mail:


Znalazłeś wartość w treści? Podziel się ze znajomymi:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Komentarze “54 pomysły na biznes w 2021 roku

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz ich użyć tagów i atrybutów HTML:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>